Michalici

U Jasnogórskiej Pani ze św. Michałem Archaniołem - pielgrzymka parafialna

13-12-2019

facebook twitter
Tradycyjnie w pierwszą sobotę lipca (06.07. 2019) grupa parafian wyruszyła na pątniczy szlak aby przyłączyć się do IV Ogólnopolskiej Pielgrzymki ,,Ze św. Michałem na Jasną Górę”

Tradycyjnie w pierwszą sobotę lipca (06.07. 2019) grupa parafian wyruszyła na pątniczy szlak aby przyłączyć się do IV  Ogólnopolskiej Pielgrzymki ,,Ze św. Michałem na Jasną Górę” oraz modlić się  w intencji rodzin naszej parafii u Patronki Rodzin w Leśniowie i u św. Józefa w Kaliszu.

Organizatorem pielgrzymki był ks. Sylwester Szwajca CSMA. Wyruszyliśmy o 6.00 rano, a w drodze na Jasną Górę towarzyszyła nam modlitwa: Godzinki, Różaniec wynagradzający za profanację obrazu Czarnej Madonny i innych  wizerunków Matki Bożej, śpiewy pieśni i piosenek pielgrzymkowych. Pierwszym punktem programu ogólnopolskiego była konferencja kapłana egzorcysty ks. Zbigniewa Barana CSMA. Po zakończonej konferencji wszyscy zebrani w Auli Kordeckiego pielgrzymi trwali w modlitwie i oczekiwaniu na najważniejszego  Gościa jasnogórskich progów, św. Michała Archanioła w znaku figury z Sanktuarium na Górze Gargano. Gdy Książę Wojska Niebieskiego przybył do pielgrzymów, powitany został radosną, entuzjastyczną pieśnią i powiewem rycerskich chorągwi. Przez cały dalszy czas nabożeństwa liczni pątnicy podchodzili, by choć przez chwile dotknąć figurę św. Michała i w ten sposób okazać mu swoją miłość oraz powierzyć skrywane głęboko w sercu intencje. Po modlitwie o wylanie Ducha Świętego, prowadzący uroczystość kapłani błogosławili wiernych z nałożeniem rąk, a następnie wszyscy zebrani oddali w modlitwie różańcowej cześć Gospodyni jasnogórskiego Sanktuarium. Jedną dziesiątkę prowadziła nasza parafianka Danuta Rurek. O godz. 14:15 figura została uroczyście przeniesiona przed Jej Oblicze, do Kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie Księża Michalici wobec Czcicieli Matki Bożej i św. Michała Archanioła koncelebrowali Mszę Świętą. „Tam, gdzie działa św. Michał Archanioł, tam też swoją opiekę roztacza Matka Najświętsza” – podkreślał w trakcie homilii ks. Mateusz Szerszeń CSMA, przywołując przykład mniej znanego w Polsce objawienia św. Michała Archanioła w pobliżu Sanktuarium Matki Bożej na Skale w Castel Sant’Elia. Następnie  przyszedł czas na konferencję ks. Piotra Prusakiewicza CSMA oraz modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała i uwolnienie z nałogów. Duch Święty działał z niezwykłą siłą i tak w trakcie modlitwy, jak i błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem, nie brakowało na twarzach pielgrzymów łez wzruszenia. W dalszej kolejności udaliśmy się na odpoczynek do Domu Pielgrzyma, a o godz. 21.00 uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim. W niedzielę 7 lipca w godzinach porannych udaliśmy się do odległego ok. 35 km Leśniowa gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin. Od ponad sześciu wieków pątnicy oddają się w opiekę Leśniowskiej Matce Bożej, która jest tam obecna w słynącej łaskami Cudownej Figurze. Sanktuarium opiekują się Ojcowie Paulini. W tym świętym miejscu uczestniczyliśmy we Mszy św. sprawowanej w intencji rodzin naszej parafii. Ta sama intencja przyświecała pielgrzymom w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. W drodze powrotnej wyjazd przybrał charakter rozrywkowy- piosenki biesiadne oraz konkurs między przodem a tyłem autokaru.