Michalici

IX Prymasowski Turniej Halowej Piłki Nożnej

13-12-2019

facebook twitter
IX Prymasowski Turniej Halowej Piłki Nożnej przeszedł już do historii.

Rozegrany został w sobotę 23 lutego 2019 roku w nowej hali GOsiRu  w Gnieźnie, a jego organizacją zajął się Parafialny Klub Sportowy „KOZAL” Gniezno, działający przy naszej parafii.

W turnieju brało udział 18 drużyn piłkarskich w tym trzy z poza diecezji gnieźnieńskiej:  z Górska i Młochowa i z Krzywiny . Łączna liczba uczestników to ponad 160 osób. Mecze turniejowe rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych: dziecięcej ( 8 drużyn) i młodzieżowej (10 drużyn).

Ostateczna klasyfikacja poniżej:

Kategoria dziecięca

I miejsce – parafia pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Kowalewie Opactwie
II miejsce – parafia pw. św. Wawrzyńca w Czewujewie
III miejsce – parafia pw. Niepokalanego Serca NMP w Krzywinie

Najlepszy strzelec – Dominik Zaradzki z parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Kowalewie Opactwie, najlepszy bramkarz w tej kategorii wiekowej – Jakub Szcześniak z parafii pw. bł Michała Kozala z Gniezna.

Kategoria młodzieżowa

I miejsce – parafia pw. św. Wawrzyńca w Gnieźnie
II miejsce – parafia pw. św. Wawrzyńca w Czewujewie
III miejsce – parafia pw. św. Michała Archanioła w Młochowie

Najlepszy strzelec – Marcel Szymski z parafii pw. św. Wawrzyńca w Gnieźnie, najlepszy bramkarz – Bartosz Popławski z parafii pw. św. Michała Archanioła w Młochowie.

Zwycięzcom gratulujemy i w imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w przyszłorocznym jubileuszowym X Prymasowskim Turnieju Halowej Piłki Nożnej. Przedswięzięcie, którego celem jest integracja oraz wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport, w oparciu o system wychowawczy bł. ks. Bronisława Markiewicza, w naturalny sposób wpisuje się w realizację wychowawczego charyzmatu Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Sportowe współzawodnictwo w grupach zespołowych uczy umiejętności współpracy i poświęcania osobistych celów na rzecz wspólnoty, wzmacnia ducha zdrowej rywalizacji, kształtuje mocny charakter i tym samym przyczynia się do wszechstronnego rozwoju młodego człowieka.