Michalici

Karnawałowy wieczór "Retro 65+"

13-12-2019

facebook twitter
W sobotę 2 marca 2019 r. w sali bł. Bronisława Markiewicza grupa parafialnych seniorów żegnała karnawał 2019. Bal karnawałowy został zorganizowany przez naszą parafię po raz pierwszy.

Im bardziej się człowiek starzeje, tym mocniej czuje, że umiejętność cieszenia się chwilą bieżącą jest cennym darem(Maria Skłodowska-Curie). W sobotę 2 marca 2019 r. w sali bł. Bronisława Markiewicza grupa parafialnych seniorów żegnała karnawał 2019. Bal karnawałowy został zorganizowany przez naszą parafię po raz pierwszy.

Na wstępie zebranych powitał ksiądz proboszcz Krzysztof Stanula CSMA. W kilku słowach przedstawił sylwetkę patrona sali oraz wyraził radość i możliwości wspólnego spotkania. W pięknie przystrojonej i przygotowanej przez ks. Maksymiliana Wójtowicza CSMA oraz młodzież przygotowującą się do bierzmowania sali, przy suto zastawionych stołach seniorzy spędzili karnawałowy wieczór w rytm starych i nowych melodii wykonanych przez zespół „Quexons”. W miarę upływu czasu grupa tancerzy nie malała. Nasi duszpasterze swą postawą zachęcali do radosnego i czynnego przeżywania balu ,,Retro 65+”. Nie zabrakło też elementu dydaktycznego ponieważ przedstawiciel policji w ramach krótkiej prelekcji przestrzegał jak nie dać się oszukać na tzw. ,,metodę na wnuczka”, czy „na funkcjonariusza CBŚ”

Karnawałowe spotkanie zakończyła wspólna modlitwa. Seniorzy po przeżyciach tego wydarzenia już czekają na karnawał 2020. Wielkim dobrem dla naszej wspólnoty parafialnej było również to, że kandydaci do bierzmowania wspaniale włączyli się do pomocy naszym seniorom oraz pokazali, że można wspólnie się bawić pomimo różnicy wieku.