Michalici

Liturgia Triduum Paschalnego

01-04-2023

facebook twitter
"Triduum Paschalne jest pamiątką dramatu miłości, który daje nam pewność, że nigdy nie będziemy opuszczeni w życiowych próbach". Papież Franciszek

Liturgia Triduum Paschalnego:

 

Wielki Czwarteko godzinie 10.00 w Katedrze Gnieźnieńskiej msza św. Krzyżma. O godz. 17.15 modlitwa różańcowa prowadzona przez Matki Różańcowe w intencji wszystkich kapłanów, a szczególnie posługujących w naszej parafii, o godz. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Adoracja do godz. 22.00.

 

 

Wielki Piątek – o godz. 8.00 wspólna Jutrznia. O godz. 9.00  Droga Krzyżowa. O godz.15.00 rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, a po niej Gorzkie Żale. O godz. 20.00 zapraszamy do wspólnej adoracji z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania. Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie do północy. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie kościołów w ziemi świętej.

 

 

Wielka Sobota zapraszamy na Jutrznię o godz. 8.00 i całodzienną adorację Pana Jezusa w Grobie. Tego dnia zaleca się zachowanie postu paschalnego czyli bez mięsnego.

Święcenie pokarmów w godz. od 9.00 do 16.00 co pół godziny, oraz w Braciszewie o godz. 10.00.

O godz. 20.00 Liturgia Wigilii Paschalnej, podczas której odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie świec. Tego wieczoru po Mszy Świętej procesja rezurekcyjna. W tę Świętą Noc usłyszymy radosne orędzie o Zmartwychwstaniu, a rankiem ujrzymy pusty grób.