Michalici

„O, pozwól, Czarna Madonno, w ramiona Twoje się skryć!”

19-02-2023

facebook twitter
Pierwszy raz w naszej światyni

 

 

W dniach 8-9 lutego 2023 roku przeżywaliśmy nawiedzenie naszej parafii przez Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski w kopii cudownego obrazu Jasnogórskiej Matki. Obraz pielgrzymuje po wszystkich polskich parafiach od 1957 roku. Do naszej przybył po raz pierwszy. Wydarzenie zgromadziło rzesze wiernych, którzy tłumnie przybyli do kościoła, aby wpatrując się w wizerunek Czarnej Madonny, oddać Jej cześć i powierzyć swoje życie.

Obraz Matki Bożej, w uroczystej procesji, przy śpiewie „Bogarodzicy”, wprowadzony został do naszej świątyni. Mszy świętej na rozpoczęcie Nawiedzenia przewodniczył i słowo wygłosił Ksiądz Biskup Radosław Orchowicz. W czasie Apelu Jasnogórskiego towarzyszył nam Ksiądz Arcybiskup Józef Kowalczyk, Prymas Polski senior. Pasterka o godzinie 22.00 zgromadziła przy Stole Pańskim kapłanów pochodzących z naszej parafii oraz niegdyś w niej pracujących.

W całonocnym czuwaniu trwali przy Matce mieszkańcy poszczególnych ulic naszej parafii. Rozmodleni parafianie nie dopuścili, by choć przez chwilę była Ona sama. Po porannych Godzinkach o Niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, odprawiona została msza święta w intencji nowych powołań, a w ciągu dnia msza święta dla chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych.

W czwartek, 9 lutego 2023 roku po Mszy świętej dziękczynnej za łaskę nawiedzenia, której przewodniczył przełożony generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła, ksiądz Dariusz Wilk CSMA, zawierzyliśmy naszą parafię Matce Bożej, a następnie odprowadziliśmy kopię Cudownego Obrazu Jasnogórskiego do samochodu – kaplicy. Matka Boża przekazana została Parafii bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie. Zanim jednak tam dotarła, nawiedziła teren Szpitala Wojewódzkiego dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka”, aby chorzy tam przebywający mogli znaleźć ukojenie w Jej Obliczu.

Matko Boża, wdzięczni za ten wyjątkowy czas nawiedzenia naszej parafii, dziękujemy, że byłaś z nami, z naszmi radościami i trudami dnia powszedniego, a nade wszystko dziękujemy, że JESTEŚ, PAMIĘTASZ, CZUWASZ…

Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami!