Michalici

Odmawiajcie Różaniec

26-09-2022

facebook twitter
Różaniec towarzyszył mi w chwilach radości i doświadczenia. Zawierzyłem mu wiele trosk. Dzięki niemu zawsze doznawałem otuchy

O "Błogosławiony różańcu Maryi, słodki łańcuchu, który łączysz nas z Bogiem;

więzi miłości, która nas jednoczysz z aniołami (...).

Nigdy cię już nie porzucimy.

Będziesz nam pociechą w godzinie (…)

Królowo Różańca (…).

Bądź wszędzie błogosławiona, dziś i zawsze, na ziemi i w niebie".

bł. Bartłomieja Longo

 

Kiedy dziś coraz mocniej mierzymy się z różnymi problemami    i pokusami, być może zadajemy sobie pytanie: co mamy robić? Jak zwyciężać pokusę, jak ochronić w sobie „pierwiastek dobra”.              Z odpowiedzią przybywa do nas Maryja, nasza Matka. Ona w Fatimie daje nam broń do ręki w walce z siłami zła i mówi:

Jestem Panią Różańca. Przyszłam ostrzec wiernych, aby poprawili się i błagali o przebaczenie grzechów. Nie wolno im więcej obrażać Pana Boga, ponieważ jest już zbyt ciężko obrażany grzechami ludzi. Ludzie muszą odmawiać różaniec. Niech odmawiają go każdego dnia.

Do modlitwy różańcowej w ciągu wieków zachęcało bardzo wielu świętych i błogosławionych, wśród nich jest oczywiście znany nam dobrze o. Pio, który u kresu swego życia miał powiedzieć:

Chciałbym zaprosić wszystkich grzeszników z całego świata, aby kochali Matkę Bożą. Odmawiajcie zawsze różaniec. I odmawiajcie go tak często, jak tylko możecie. Szatan stara się zawsze zniszczyć tę modlitwę, ale to mu się nigdy nie uda. To jest modlitwa Tej, która króluje nad wszystkim i wszystkimi. To Ona nauczyła nas modlić się na różańcu, tak jak Jezus nauczył nas mówić Ojcze nasz.

Kochani, te słowa nic nie straciły ze swej aktualności. I choć zapewne wielu z nas codziennie odmawia cząstkę tej wspaniałej modlitwy, chcemy Was drodzy zaprosić do wspólnej modlitwy różańcowej.

 

  • Od poniedziałku do piątku różaniec po Mszy św. o godz. 18.00
  • W środę i sobotę o godz. 8.30
  • W niedzielę różaniec o godz. 9.00
  • Dla dzieci nabożeństwo różańcowe w wtorki i czwartki o godz. 17.30    

 

W naszej parafii jest zwyczaj niedzielnej modlitwy różańcowej o godz. 9.00 w następujących intencjach:

 

  • I niedziela – w intencji rodzin
  • II niedziela – w intencji zmarłych parafian, dobrodziejów, fundatorów
  • III niedziela – w intencji powołań
  • IV niedziela – w intencji osób starszych i samotnych

 

Serdecznie zapraszamy