Michalici

Powitanie nowego proboszcza - ks. Piotra Bulandy

18-09-2021

facebook twitter
1 sierpnia powitaliśmy uroczyście nowego proboszcza. Dzień wcześniej na urząd przełożonego domu zakonnego w Gnieźnie wprowadził ks. Piotra Bulandę przełożony generalny Michalitów - ks. Dariusz WIlk

Liturgicznemu wprowadzeniu przewodniczył ks. Andrzej Grzelak, dziekan dekanatu Gniezno I. Po uroczystym wprowadzeniu, homilii wobec Dziekana i wszystkich obecncyh wiernych trzymająć ręce na ołtarzu nowo ustanowiony proboszcz złożył wyznanie wiary. W imieniu parafii ks. Piotra powitała jedna z rodzin słowami: 

Czcigodny Księże Proboszczu!

W imieniu całej wspólnoty parafialnej, serdecznie i z chrześcijańską miłością witamy Cię jako nowego proboszcza parafii bł. Michała Kozala w Gnieźnie. Chrystus postawił Cię na naszej drodze, byśmy pod Twoim przewodnictwem wzrastali w wierze, dążąc do zbawienia, dlatego z ufnością powierzamy Ci kształtowanie naszych serc i sumień. Jako ojciec naszej parafialnej wspólnoty, głoś nam Słowo Boże, gromadź wokół Jezusa Eucharystycznego, otaczaj ojcowską miłością wszystkich: starszych i młodych, chorych i pogubionych. Liczymy na twoją troskę nad całą naszą wspólnotą parafialną, która jest rodziną rodzin.

Czas pandemii zatrzymał wiele szlachetnych i dobrych inicjatyw, które przez ostatnie lata były naszą radością i dumą. Na twoją uwagę i troskę czekają nie tylko kolejne wyzwania budowlano remotnowe w tej pięknej świątyni czy na dziekance, ale przede wszystkim serca: zalęknionych z powodu zaistniałej sytuacji, młodzieży, dzieci, których tak bardzo w obecnym czasie brakuje w kościele. Mamy nadzieję, że przy twoim wsparciu liturgiczna służba ołtarza, schola dziecięca, oaza rodzin i inne grupy będą się rozwijać, a nasza parafia dalej będzie tą najlepszą w Gnieźnie. Bądź nam nie tylko ojcem, ale także bratem pragniemy, abyś od dziś czuł się naszym rodakiem i członkiem parafialnej rodziny. Zapewniamy, że będziemy Cię wspierać modlitwą, pomocą i pracą w Twej duszpasterskiej posłudze. I prosimy byś dla każdego, kto będzie się zwracał do Ciebie z codziennymi radościami i smutkami był wsparciem, powiernikiem, towarzyszem.

Życzymy Ci wytrwałości i odwagi w realizowaniu wyznaczonych celów, życzliwości ludzkich serc oraz wszelkiego dobra na lata pracy w naszej parafii. Niech Bóg w Trójcy Świętej Jedyny będzie dla Ciebie siłą. Maryja – Matka Kapłanów niech otacza Cię płaszczem swojej matczynej opieki, a nasz patron bł. Michał chroni przed niebezpieczeństwami.

Szczęść Boże!

Nowemu ks. Proboszczowi życzymy obfitości Bożych łask i opieki naszych patronów.