Michalici

Prymicjant w Grodzie Piastowskim

16-06-2023

facebook twitter
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa to najlepszy czas na odwiedziny.

Bardzo się cieszymy, że do naszej parafii w tak ważną uroczystość: Najświetszego Serca Pana Jezusa przybył Prymicjant naszego Zgromadzenia ks. Mateusz Świtek CSMA, aby celebrować Eucharystię i udzielić nam prymicyjnego błogosławieństwo.
Po Eucharystii udaliśmy się w procesji do ołtarza Serca Pana Jezusa, aby odnowić nasze zawierzenie Najświętszemu Sercu Jezusa. Po uroczystościach przy Bożym ołtarzu udaliśmy się na parafialny piknik.

Były kiełbaski, wata cukrowa, dmuchańce, słodycze. Bardzo dziękujemy za wsparcie w organizacji tego przedsięwzięcia pewnemu Państwu, które pragnie pozostać anonimowe i Wam drodzy Parafianie za piękny spędzony wspólny czas. Ks. Prymicjantowi życzymy wielku łask Bożych oraz opieki Maryii i św. Michała Archanioła. 

                                           Akt osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

O Jezu, Boże mój, Królu mój i najlepszy mój Panie. Chcę oddać hołd, na jaki tylko zdobyć się mogę, Twemu Najświętszemu a nas tak gorąco miłującemu Sercu. Poświęcam temuż Boskiemu Sercu wszystko, co mam i czym jestem: ciało moje, duszę moją, pamięć moją, wolę i wolność moją, wszystkie uczucia moje, cierpienia moje i boleści wszystkie, oraz wszystkie moje dobre uczynki i teraźniejsze i przyszłe zasługi.

Ofiaruje Twemu Najświętszemu Sercu całego siebie, by wynagrodzić Majestatowi Twemu który złość ludzka znieważa; pragnę często łączyć się z Twoim Sercem w Sakramencie Miłości, by wynagradzać za bluźnierstwa i świętokradztwa popełniane przez bezbożnych ludzi. Będę w codziennym swoim postępowaniu naśladował cnoty Serca Twojego, by życiem stwierdzić żeś Ty moim Panem i Królem i Ojcem.