Michalici

Rodzina naszą przyszłością - festyn parafialny

13-12-2019

facebook twitter
Zamki dmuchane, pokazy monocyklów, loteria fantowa, i wiele innych atrakcji czekało w niedzielę 9 czerwca br na wszystkich, którzy pojawili się na festynie rodzinnym „Rodzina naszą przyszłością”

Zamki dmuchane, pokazy monocyklów, loteria fantowa, i wiele innych atrakcji czekało w niedzielę 9 czerwca br na wszystkich, którzy pojawili się na festynie rodzinnym „Rodzina naszą przyszłością” przy parafii bł. M. Kozala w Gnieźnie. 

9 czerwca przy parafii bł. M. Kozala w Gnieźnie odbył się rodzinny festyn „Rodzina naszą przyszłością”, w czasie którego nie zabrakło atrakcji dla małych i dużych mieszkańców Gniezna. Gościem specjalnym festynu był aktor Rafał Mroczek.

– Już od kilku lat organizujemy ten festyn, który związany jest ze świętem patronalnym parafii, czyli z odpustem parafialnym. Nie wyobrażamy sobie świętowania bez wspólnoty. Parafia to są ludzie, a nie tylko księża, choć nas też jest dużo, bo aż pięciu, jednak liczą się przede wszystkim ludzie, parafianie i dzisiaj wspólnie wszyscy świętujemy, bawimy się. To, co jest cenne to, że przychodzą całe rodziny, nawet kilka pokoleń. W tym roku mamy wiele atrakcji – kulinarne, muzyczne, loterię fantową. Mamy też gościa specjalnego – Rafała Mroczka, który oprócz tego, że jest świetnie znany to jest też osobą wierzącą i przekaże nam świadectwo swojej wiary. Dzisiaj bardzo ważni są świadkowie, osoby, które chcą opowiedzieć o swojej wierze. Był czas proroków, nauczycieli, a dziś jest czas świadków. Zapraszamy całe miasto na nasz festyn i pozdrawiamy Gniezno – piękne, królewskie miasto Gniezno! – mówi ks. Krzysztof Stanula CSMA, proboszcz parafii pw. bł. M. Kozala w Gnieźnie, a także dzisiejszy srebrny jubilat 25-lecia kapłaństwa.

Na festynie czekało  mnóstwo atrakcji, a wśród nich tor quadowy, strzelnica paintballowa, pokaz wojskowy z udziałem służb mundurowych z Powidza, archery tag, ścianka wspinaczkowa, slackline, zamek dmuchany, malowanie twarzy czy pokaz monocyków. Dodatkowo organizatorzy przygotowali loterię fantową, na jakiej do wygrania m.in. deskorolki i hulajnogi elektryczne, sprzęty AGD czy vouchery do restauracji, fryzjera, kosmetyczki itp. Nagrody były losowane przez gościa specjalnego festynu – Rafała Mroczka o godzinie 19:00.