Michalici

Wizyta naszego rodaka z Ukrainy

13-12-2019

facebook twitter
W niedzielę, 30 września, gościliśmy w naszej parafii ks. Włodzimierza Wołkowyjskiego z Ukrainy z diecezji kamieniecko – podolskiej.

Podczas każdej Mszy świętej ks. Włodzimierz głosił słowo Boże i opowiadał o swojej pracy w diecezji kamieniecko-podolskiej. Katolickie wspólnoty parafialne na tych ziemiach są bardzo małe, bowiem jest to rejon Ukrainy z którego nasi rodacy zostali w większości przesiedleni, a wielu zginęło z rąk ukraińskich nacjonalistów. Pozostały tylko nieliczne polskie rodziny, które teraz tworzą wspólnoty parafialne. Na dzień dzisiejszy parafia ks. Włodka liczy niecałe 100 osób, więc sami parafianie nie są w stanie uporać się z budową i utrzymaniem swojej świątyni, dodatkowo są to ludzie bardzo ubodzy .

Dlatego nasz gość z Ukrainy dziękował za każdą modlitwę i za każdą pomoc finansową, którą otrzymał w naszej parafii. Potrzebna jest ona, aby można było ukończyć budowę seminarium duchownego dla tamtejszej diecezji.

Ks. Włodzimierz zakończył swoją homilię słowami: „Bóg zapłać wszystkim ludziom dobrej woli, za modlitwę i za ofiarę! Niech dobry Bóg stokrotnie wynagrodzi! Pragnę za wszystko złożyć Wam serdeczne podziękowanie i wyrazić swoją wdzięczność! Ze swojej strony ofiarowuję Wam naszą modlitwę! Zapewniam o modlitewnej pamięci!”.