Michalici

XXVII Światowy dzień chorych "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie"

13-12-2019

facebook twitter
Kolejny raz w naszej wspólnocie parafialnej pochylamy się nad osobami chorymi, starszymi, niepełnosprawnymi oraz tymi, którzy się nimi opiekują. Światowy Dzień Chorych przypada 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z L

Papież Franciszek w tegorocznym orędziu do chorych pisze: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie (Mt 10,8). Są to słowa wypowiedziane przez Jezusa, gdy wysłał apostołów do szerzenia Ewangelii, aby Jego Królestwo było propagowane przez gesty bezinteresownej miłości. Z okazji XXVII Światowego Dnia Chorego, który w sposób uroczysty będzie obchodzony w Kalkucie w Indiach dnia 11 lutego 2019 roku, Kościół – Matka wszystkich swoich dzieci, zwłaszcza słabych – pamięta, że gesty wielkodusznego daru, jak te Miłosiernego Samarytanina, są najbardziej wiarygodną drogą ewangelizacji. Opieka nad chorymi wymaga profesjonalizmu i czułości, bezinteresownych gestów, niezwłocznych i prostych, jak zwyczajny dotyk, poprzez które daje się odczuć drugiemu, że jest „ważny”.(…) Święta Matka Teresa pomaga nam zrozumieć, że jedynym kryterium działania musi być bezinteresowna miłość wobec wszystkich, bez względu na język, kulturę, grupę etniczną czy religię. Jej przykład nadal prowadzi nas do poszerzania horyzontów radości i nadziei dla ludzkości potrzebującej zrozumienia i czułości; zwłaszcza dla tych, którzy cierpią.(…)”.

Podczas Mszy św sprawowanej w poniedziałek 11 lutego br o godz.10.00 przez księdza proboszcza z okazji Dnia Chorych, który po raz pierwszy odbywał się w murach nowej świątyni uczestniczyło ok. 100 osób chorych i starszych, którzy podczas liturgii otrzymali sakrament namaszczenia chorych. Po zakończonej Eucharystii przeżywali również wspólne nabożeństwo przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.