Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 17 kwietnia 2022 r.

facebook twitter

16-04-2022

„Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu” (J 20, 1)

Nawet, gdy jest jeszcze ciemno i nie widać ani jednego promyka nadziei, warto wyjść na spotkanie Pana. Idąc można zobaczyć kamień – kamień jako symbol czegoś, co nas zamyka, blokuje, przeszkadza, uniemożliwia przejście ku życiu, przez co jakieś obszary w nas są bez światła i martwe. Kamień, którego nie jesteśmy w stanie usunąć sami, ale gdy go widzimy, możemy powierzać Jezusowi, prosząc Go o pomoc. W odpowiedzi na nasze pragnienie spotkania, Bóg, który jest Miłością, usuwa wszelkie kamienie i wychodzi nam naprzeciw.

 „Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył” (J 20, 8)

Jezu Zmartwychwstały, ożywiaj moje pragnienie spotkania z Tobą i rozświetlaj moje wewnętrzne ciemności Światłem Twego Słowa, bym był(-a) w stanie zobaczyć wszystko to, co oddala mnie od Ciebie i blokuje dostęp do życia w Tobie. Spraw proszę, by Twoje Zmartwychwstanie dało mi moc, bym wybiegł(-a) na spotkanie z Tobą, a doświadczając Twojej łaski, która przemienia moje serce, usuwa wszystkie przeszkody i prowadzi ku życiu, bym ujrzał(-a) i uwierzył(-a)”.

„Kamień odrzucony przez budujących
stał się kamieniem węgielnym.
Stało się to przez Pana
i cudem jest w naszych oczach”
(Ps 118, 22-23)

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!

Drodzy nasi Przyjaciele, Sympatycy i Czytelnicy! Siostry i Bracia!

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy jako Redakcja portalu michalici.pl oraz autorzy codziennych komentarzy: „Kilka myśli o Słowie” podzielić się wzajemnie radością, płynącą ze zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, złem i grzechem.

Jeśli nasz Pan zmartwychwstał i żyje, to z pewnością usunie każdy kamień niewiary i wszystkie kamyczki zwątpienia i braku nadziei, które odbierają nam radość i wolność.

Wszystkim Wam życzymy zdrowych, radosnych i błogosławionych Świąt Wielkanocnych, przeżywanych w gronie rodzinnym w miłości i pokoju serca.

Zapraszamy na nasze strony:

✔ https://michalici.pl/

✔ Instagram – https://bit.ly/3pqjTCV

✔ Subskrybuj nasz kanał YT – https://bit.ly/35eI00o – dziękujemy, że jesteście z nami.

Music: JuliusH, Ambient Ethereal Chill Out Music – https://pixabay.com/

#wielkanoc #zmartwychwstanie #SłowoBoże #Ewangelia #myśliosłowie #medytacje #michalici

Podobne artykuły