Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

07.06-13.06.2020

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj rocznica ingresu Księdza Arcybiskupa Wojciecha do katedry gnieźnieńskiej. Osobę Ks. Prymasa i jego posługę polecajmy w naszych modlitwach Panu Bogu.
  2. Dzisiejszą niedzielą kończymy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Wszystkich, którzy nie przyjęli jeszcze Sakramentu Pojednania i Pokuty zachęcamy do skorzystania.
  3. Dzisiaj o godz. 18.00 Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów i kończących Szkołę Podstawowąo światło Ducha św., po niej adoracja Najśw. Sakramentu.
  4. We wszystkie wtorki czerwca w godz. od 15.00 do 17.00 w parafialnym punkcie Caritas będzie wydawana pomoc żywnościowa.
  5. W czwartek tj. 11 czerwca br. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa . W naszym kościele msze św. o godz. 7.30, 9.30. i 11.00 i po tej mszy św. procesja wokół kościoła i do czterech ołtarzy. Prosimy o pomoc w ustawieniu ołtarzy:

I ołtarz będzie przy schodach kościoła odpowiedzialna LSO

II ołtarz na drzwiach sali bł. Bronisława odpowiedzialny Żywy Różaniec

III ołtarz przy posesji państwa Maciejewskich odpowiedzialny Domowy Kościół

IV ołtarz przy dzwonnicy odpowiedzialny chór parafialny

Przed kilkoma dniami otrzymaliśmy dopiero wytyczne dotyczące organizacji Bożego Ciała dlatego bardzo serdecznie prosimy wyznaczone grupy do udekorowania ołtarzy w obrusy i kwiaty. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów ale jednak za zgodą i przy obecności rodziców. W procesji trudno zachować dystans określony prawem dlatego obowiązują nas maseczki w kościele i na procesji. Ołtarze zostaną rozwiezione i ustawione w środę po południu.

W piątek po Bożym Ciele nasz Ks. Arcybiskup zniósł wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Procesje w oktawie Bożego Ciała będą o godz. 17.30 połączone z nabożeństwem czerwcowym.

Ks. Krzysztof Stanula CSMA – Proboszcz

Intencje

7 czerwca 2020

10 Niedziela Zwykła – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

7.30

+ Janina Słomian

9.30

1. + Seweryna Graczyk

2. + Jan Ignaczak

3. + Bolesław Kubski (7)

11.00

+ Przemysław Nowacki

12.30

+ Szymon Purczyński

14.00

O Boże błogosławieństwo dla Marii i Jarosława w 35 rocznicę ślubu z  prośbą o dalsze Boże błog. i opiekę Matki Bożej

18.00

O dary Ducha św. na czas egzaminów dla maturzystów oraz o dobre rozeznanie dalszej drogi życiowej

1. + Teresa Dubis