Michalici

Ogłoszenia parafialne i intencje

27.10-02.11.2019

Ogłoszenia

  1. Na stoliku pod chórem są wystawione kartki do wymienianek. Wzorem lat ubiegłych za zmarłych modlimy się przez cały listopad, przed wieczorną Mszą św. Wymienianki składamy w zakrystii, kancelarii lub do skrzynki pod chórem. Można także składać w kancelarii roczne wymienianki. Od przyszłej niedzieli – 3 listopada br. rozpoczynamy różaniec za zmarłych z wymieniankami – codziennie o 17.30.
  2. W czwartek 31 października w Kościele Garnizonowym kolejna „Noc Świętych”. Patronami w tym roku są: bł. Michał Tomaszek i bł. Zbigniew Strzałkowski. Rozpoczęcie o godz. 20.00. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian, a w sposób szczególny młodzież, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Wspólne wyjście młodzieży z ks. Jackiem o 19.00 spod plebanii. Po zakończeniu spotkania prosimy rodziców, aby odbierali swoje dzieci około godziny 21.30 spod kościoła Franciszkanów.
  3. W piątek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszej parafii: 30, 9.30 i 11.00. Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu przy ul. Dalkowskiej o 10.00. Pozostałe godziny nabożeństw na cmentarzach znajdziemy w gablocie. Nawiedzając groby bliskich zmarłych, możemy zyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada, pod zwykłymi warunkami. Pamiętajmy o spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej w intencji zmarłych.
  4. W sobotę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszym kościele o godz. 00, 10.00, 16.00 i o godz. 18.00 msza św już z niedzieli. Serdecznie zapraszamy. W tym dniu NIE IDZIEMY do chorych. Z posługą do chorych udamy się od godz. 8.30 dopiero w  dniu 9 listopada.
  5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych – dla dzieci o 17.15 we wtorek (przynosimy wypełnione plansze) i w czwartek (zakończenie nabożeństw dla dzieci).
  6. W przyszłą niedzielę po mszy św. wieczornej o godz. 19.00 parafialny chór św. Michała Archanioła i grupa gnieźnieńskich muzyków zapraszają na Muzyczne Zaduszki. Chwila refleksji i zadumy, a także naszej pamięci o tych co odeszli. Bardzo serdecznie zapraszamy.
  7. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dziś do Przeglądu Katolickiego dołączony jest modlitewnik.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Mirosław Kocot, śp. Józef Książek, śp. Iwona Wilczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 Ks. Krzysztof Stanula CSMA – Proboszcz